Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Reshjet e shiut dhe breshëri dëmtojnë të mbjellat në Shqipëri - Bujqesia.eu

Reshjet e shiut dhe breshëri dëmtojnë të mbjellat në Shqipëri

0

ullinjte

Reshjet e shiut dhe breshëri i pazakontë që ra një ditë më parë në disa zona të Shqiperisë, ka shkaktuar dëme të mëdha në të mbjella dhe produkte bujqësore.

Mediat atje raportojnë se dëmet më të mëdha janë në komunën Skënderbegas, të bashkisë Gramsh, në Shqipërinë e mesme. Mësohet se dëme ka pasur në 58 hektarë tokë të mbjellë me ullishte, vreshta e pemtore të kësaj zone.

Ndërkohë që për të përballuar pasojat e këtij dëmtimi është ngritur edhe një komision i posaçëm, i cili po verifikon dëmet në terren dhe shtëpi më shtëpi.