Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Rozmarina dhe vetitë e saj - Bujqesia.eu

Rozmarina dhe vetitë e saj

0

rozemarinaStudime të shumta kanë nxjerrë në pah vetitë e padiskutueshme të rozmarinës, ku theksohet se ndihmon qarkullimin e gjakut si dhe përmirëson humorin.
Bima e rozmarinës e njohur ndryshe edhe si mersinë, përmban antioksidantë të cilët luajnë rol kyç për pastrimin e mëlçisë.

Një nga mënyrat më të mira për tu marrë është duke zier një lugë rozmarinë në ujë të nxehtë për 10 minuta dhe duke pirë çdo ditë nga pak prej tij në formë çaj.

Gjithashtu ky lëng shërben për të luftuar dobësinë e përgjithshme të trupit si dhe favorizon lehtësinë e tretjes.