Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Shisnin bagëti pa kupon tatimor, ndiqen penalisht 6 tregtarë - Bujqesia.eu

Shisnin bagëti pa kupon tatimor, ndiqen penalisht 6 tregtarë

0

20131101153834959577

Gjashtë persona ndiqen penalisht në gjendje të lirë për shkak se transportonin dhjetëra krerë bagëti pa faturë tatimore.

Aksioni i qeverisë së Shqipërisë kundër informalitetit është shtrirë edhe tek tregtarët e bagëtive të imta që kryejnë tregti mes Tiranës dhe Durrësit.

Një aksion i Seksionit për krimin ekonomik e financiar thotë se kanë filluar procedimet penale në gjendje të lirë për 6 persona që transportonin me mjetet e tyre dhjetëra krerë bagëti.