Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Si ti heqim shenjat e akneve me vaj ulliri? - Bujqesia.eu

Si ti heqim shenjat e akneve me vaj ulliri?

0

Young woman squeezing a pimple

Shenjat e akneve janë një problem që shqetëson çdo femër e cila dëshiron të ketë lëkurë të lëmuar dhe fytyrë të bukur dhe pa shenja.

Me gjithë produktet që gjenden në sallone të ndryshme, është mjaft e vështirë që të zgjedhësh atë të duhurin i cili do të heqë përfundimisht shenjat e akneve.

Përbërësit:

[wp-like-locker] 1/4 lugë vaj ulliri
1/8 lëng limoni

Përgatitja:

Në shishe hidhni vajin e ullirit dhe lëngun e limonit. Tundeni mirë përzierjen dhe e lini mënjanë. Këto përbërës ju ndihmojnë të pakësoni shenjat e akneve. Lëngu i limonit është rastësor, nëse nuk gjendet në shtëpi nuk keni përse ta përdorni. Lyeni fytyrën me vaj dhe masazhoni mirë lëkuren, duke u përqendruar tek pjesa ku keni më shumë akne. E lini për 20 minuta dhe pastaj shpërlani fytyrën me ujë të vakët. Përsëriteni këtë proces dy herë në natë për disa javë rresht dhe do të vëreni ndryshim befasues./Sherohu.com/