Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Stavileci: Do të kemi një buxhet si ai i vendeve të BE-së në bujqësi - Bujqesia.eu

Stavileci: Do të kemi një buxhet si ai i vendeve të BE-së në bujqësi

0

blerandGjendja në zhvillimin e bujqësisë dallon shumë nga ajo e viteve të kaluara. Kështu vlerëson ministri i Bujqësisë, Blerand Stavileci, që sipas tij, është dhënë një kontribut i madh që për herë të parë në Kosovë, bujqësia të jetë prioriteti numër një i zhvillimit ekonomik.

Këto deklarata i dha në takimin përmbyllës të projektit të binjakëzimit, bashkëpunim ky i Kosovës , Austrisë, Gjermanisë dhe Hungarisë. Raporton kosovapress.

Në këtë takim shtetet bashkëpunuese në projektet për zhvillimin e Bujqësisë në Kosovë, u zotuan se do të përkrahin shtetin e Kosovës edhe në drejtime tjera, e edhe në përparim të mëtejmë të bujqësisë.