Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Të enjten publikohet raporti që tregon gjendjen e bujqësisë në Kosovë - Bujqesia.eu

Të enjten publikohet raporti që tregon gjendjen e bujqësisë në Kosovë

0

traktori

Nesër në Prishtinë do të publikohet Raporti i Gjelbër, i cili tregon gjendjen në bujqësi, të arriturat dhe sfidat dhe tregues për hartimin e politikave për vitin e ardhshëm.

Ky raport do të publikohet nga  Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në bashkëpunim me Agjencinë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar GIZ (Projekti “Promovimi i konkurrencës së sektorit privat në zonat rurale”).

Sipas një komunikate të MBPZH-së, në këtë prezantim do të prezent do të jetë edhe Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi dhe Ambasadorja e Gjermanisë në Prishtinë, Angelika Viets.

Prezantimi do të mbahet në Hotel “Emeral” në Prishtinë.