Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Ushqimet “e shijshme” për zemrën tuaj. - Bujqesia.eu

Ushqimet “e shijshme” për zemrën tuaj.

0

cokollada

Ka shumë faktorë, përfshirë edhe ushqimorë, të cilët mund të ndikojnë në shëndetin e zemrës, por në artikullin në vazhdim ne kemi zgjedhur vetëm tre artikujt, të cilët i do zemra juaj dhe të cilët mbase nuk i keni ditur.

Çokollata e zezë.

E para është çokollata e zezë, e cila redukton rreziqet e problemeve kardiovaskulare si dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut, duke pakësuar rastet e vdekjeve nga sëmundjet e zemrës.

Kafeja.

Një lajm i mirë vjen edhe për të apasionuarit për kafenë, pasi thuhet se rreziku nuk shtohet aspak nga konsumimi i kësaj pije, por se rreziku i diabetit reduktohet në mënyrë të ndjeshme.

Vaji i ullirit.

Gjithashtu ndër produktet ushqimore që ndihmon në forcimin e zemrës është edhe vaji i ullirit i cili redukton dukshëm problemet në koronare.