Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Vetitë kuruese të sherebelës - Bujqesia.eu

Vetitë kuruese të sherebelës

0

sherbelja 1

Sherebela në mjeksi njihet si një bimë e cila shëron sëmundje të ndryshme, çaji i saj ka një ëndësi të veçantë jo vetëm si pije freskuese por dhe si një qetësues i mirë.

Çaji i sherebelës u jep një ndihmesë të madhe të sëmurëve, që vuajnë nga turberkulozi. Gjethet e sherebelës përmbajnë fitoncid aktiv, që lufton këtë sëmundje të rrezikshme.

Sipas mjekëve është e rëndësishme që të pihet tre gota çaji të sherebelës çdo ditë të ëmbëlsuar me mjaltë, pasi ndihmon në lehtësimin e sëmundjes.

Gjithashtu, bima është një mënyrë e mirë për të parandaluar dhe sëmundje të tjera që kanë të bëjnë me mëlçinë e zezë dhe tëmthin.