Warning: Use of undefined constant WPSocialShare - assumed 'WPSocialShare' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/wp-social-share/wp-social-share.php on line 19 Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /customers/c/4/e/bujqesia-ks.com/httpd.www/wp-content/plugins/custom-sidebars/inc/class-custom-sidebars-explain.php on line 55 Zgjatet deri më 20 prill afati për aplikim për pagesa direkte - Bujqesia.eu

Zgjatet deri më 20 prill afati për aplikim për pagesa direkte

0

ministria

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), ka vendosur që afati për aplikim për pagesa direkte për grurë, misër, luledielli, farë gruri, perime në fushë të hapur dhe pemishte ekzistuese për vitin 2015, të zgjatet deri më 20 prill 2015.

Kjo zgjatje e periudhës për aplikim po bëhet për shkak të kërkesave të fermerëve dhe Drejtorive Komunale për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, duke iu mundësuar në këtë mënyrë aplikimin të gjithë fermerëve që kultivojnë këto kultura bujqësore.

Procedurat e aplikimit dhe dokumentacioni mbetet i njëjtë.